Kas tead, et on olemas selline liikumine nagu SLOWDOWN. Propageerib seda, et kui midagi teed, siis peab see olema ka väärt tegemist, et teha seda aeglaselt ja mõnuga. Ja et ületöötamine ning liiga paljude ülesannete seadmine näitab tegelikkuses moraalset nõrkust.
Ka mina ise olen selle läbi teinud ja elanud. Tean et selline eluviis pole tegelikkuses krossigi väärt!
Kui soovid aega efektiivsemalt kasutada, siis tee sarnaseid tegevusi ühel ajal ja ürita vahel teatud tegevusi üheaegselt teha. No see viimane pidi naistel veidi paremini välja tulema kui meestel.
Kuigi näiteks eelmisel nädalal tuli mulle Estonia teatri ees jalutades vastu noormees, kes samal ajal teed ületades ka küünetangidega endale maniküüri tegi. Päriselt!
No selline tegevus võib küll ajaliselt efektiivne olla, kuid ka võib juhtuda, et suhteliselt ebatervislik.
Mnjah. Ma ise sõitsin täna autoga kesklinna, ning ummikus õlitasin oma küüsi. Ise ülirõõmus oma ajavõidu üle.
Laste saamine tähendab tohutud tohuvapohu ajaplaneerimise seisukohast. Esiteks on tänapäeval võimalik planeerida perekonda. Mille kohta käib kena lause, et kui inimene planeerib siis Jumal naerab. Ehk siis aja planeerimise ja efektiivse kasutamise seisukohast on lastega seonduv nende eostumise hetkest kuni eani X täiesti planeerimatu. Ja see õpetab aja efektiivse kasutamise kohta nii mõndagi. Eks kõige paremini õpetabki elu ise, kes ainult õppetunde vastu võtta viitsib. Ja kes ei viitsi, eks sel korduvad need õppetunnid ikka uuesti ja uuesti. Samad mustrid, samad olukorrad, samad situatsioonid…
Tegelikkuses on neid asju ikka väga vähe, mida on mõistlik üheaegselt teha. Väga sageli üritavad inimesed telefoniga vestelda ja emaili üheaegselt kirjutada. Lõppkokkuvõttes ei tule kumbki hästi välja. Minul kaasa arvatud.
Mõni tõeliselt hea asi, mida üheaegselt teha:
· Äärmiselt mõnus on kasutada vahetevahel ühistransporti või siis liikuda jala punktist A punkti B. Sageli on see ajasäästlikum, värske õhk ja liikumine on tervisele veel kasulik ka. Kasutades liikumiseks rongi on väga mõnus kasutada seal veedetud aega lugemiseks, mida autoroolis kuidagi teha ei saa.
· Teha trenni koos perega või sõpradega. Näiteks meil on kombeks saanud terve perega rattaga sõita. Kaks pisikest on tagaistmel oma rattatoolis ja emme-issi väntavad. Äärmiselt tore perekondlik koosveedetud kvaliteetaeg ning ka oma tervise eest hoolitsemine, väikeste laste kõrvalt on pea võimatu trenniaega leida.
· Kaasa lapsed kõikvõimalikesse tegemistesse, mis kodus toimetamist vajavad. Nad on tegelikkuses nii tänulikud selle suhtlemise ja tähelepanu eest, ning tulevad hea meelega appi.
Kui Sul on aga midagi käsil ja Sind segatakse teise tegevusega, siis on äärmiselt ebeefektiivne seda katkestada. Sest teadulikult on tõestatud, et kui pöördud tagasi oma endise tegevuse juurde läheb uuesti süvenemiseks vähemalt 15 minutit, ning ka katkestuse tõttu on Su IQ pea 10 punkti võrra langenud (see on rohkem kui narkootikumi tarbimisel). Ja igasugused katkestused moodustavad meie igapäevasest kontoritööst tavaliselt pea 2h! Kogu info nende viidete kohta pärineb Ardo Reinsalu raamatust “Praktiline ajajuhtimine”. Aitäh Sulle Ardo selle kingituse ja pühenduse eest raamatusse. Oled valmis kirjutanud väga väga hea ja kasuliku raamatu! Respect magnifico!
Seepärast on ülioluline, et Sul oleks (mul on ) pooleliolevate asjade list – mis tehtud ja mis teoksil, mis tegemist ootavad.
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar